14. PKO Poznań Półmaraton

Zaledwie kilka miesięcy  temu odbył się 13. PKO Poznań Półmaraton, a już minioną w niedzielę, 3 kwietnia, na ulicach Poznania pojawili się uczestnicy 14.edycji tego wyjątkowego biegu.

Niska temperatura i silny wiatr  nie sprzyjały biegaczom, którzy wystartowali w poznańskim półmaratonie. W październiku padały rekordy, a tym razem zawodników przywitał bardzo rześki poranek, zimny wiatr i pojedyncze płatki śniegu.

W tegorocznej edycji biegu na starcie pojawiło się ponad 6 tysięcy uczestników. W kolorowym tłumie nie zabrakło  ukraińskich  flag, które przypominały o solidarności z tym krajem.

Trasa poznańskiego półmaratonu jest szybka, z nielicznymi podbiegami, dlatego wielu biegaczy liczyło na rekordy życiowe. Niestety, silny wiatr i niska temperatura w tym roku pokrzyżowały te plany.

Zwycięzcą biegu został Etiopczyk Sikiyas Abate, który po fantastycznym, samotnym finiszu przekroczył linię mety z czasem 1:00:49.Wśród kobiet tryumfowała Ugandyjka Marcyline Chelangat, która uzyskała czas 1:09:23, zaledwie o 5 sekund gorszy od rekordu trasy. Podium

14. PKO Poznań Półmaratonu w całości należało do zawodników i zawodniczek z Afryki. Najlepsza z Polek, Izabela Paszkiewicz, zameldowała się na mecie 5. ( 1:11:18 ), a pierwszy z Polaków, Krystian Zalewski, ukończył bieg z ósmym czasem1:03:12.

Na starcie poznańskiego półmaratonu stanęli reprezentanci 25 państw, których zagrzewali do walki niezawodni poznańscy kibice, m.in. Lecha Poznań, którego logo, z okazji 100 – lecia klubu, znalazło się na tegorocznym medalu.

Tradycyjnie na najlepszym polskim półmaratonie wystartowało 17 biegaczy i biegaczek klubu KS Krotosz. Rewelacyjnie spisała się Justyna Karolczak, który uzyskała „kosmiczny”, jak na amatorkę, wynik 1:18:15, poprawiając o ponad 6 minut swój rekord życiowy. Dało jej to 11. miejsce wśród kobiet, a 4. wśród Polek. Jest to niewątpliwie jedno z największych osiągnięć w historii klubu. Rekord życiowy pobił również Patryk Karwik  - 1:23:15, 176 miejsce open. 8. miejsce w kategorii M50 i 249. open z czasem 1:25:37 zajął Karol Olejniczak. Magiczna granicę 1:30 złamali również

Karol Mroczkowski ( 1:27:12 ) i Szymon Chyba ( 1;27;15 ). Poza tym w biegu uczestniczyli: Marika Mroczkowska, Joanna Olejniczak, Monika Sobkowiak, Artur Marek, Błażej Zimmermann, Bogumił Kostka, Łukasz Zając, Miłosz Kaczmarek, Paweł Błażutycz, Maciej Sobkowiak, Grzegorz Pawlik i Piotr Tyczyński.

Doskonale zorganizowany bieg był świetnym treningiem przed wiosennymi maratonami, w których już za chwilę wystartują biegacze KS Krotosz.Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.