18. Recordowa dziesiątka

W niedzielę 13 marca 2022 roku odbyła się już 18 odsłona biegu znajdującego się w Poznaniu pod nazwą Recordowa Dziesiątka (dawniej Maniacka). Impreza ta jest ważnym dniem w kalendarzu każdego biegacza, gdyż termin w którym się odbywa pokazuje formę zawodników na wiosenne starty.
W tym roku „Recordowa” nie wzięła się z przypadku. Na trasie która została stworzona po to aby bić swoje najlepsze czasy życiowe zwyciężył Krystian Zalewski z czasem 28:57 ustanawiając nowy rekord zawodów. Natomiast wśród kobiet najszybsza była Izabela Paszkiewicz - 32:18.
Jak co roku nie mogło zabraknąć na poznańskiej Malcie naszych zawodników.

Wszystkimi edycjami mogą pochwalić się Krzysztof Kasprzak oraz Piotr Tyczyński, którzy po raz kolejny stanęli na starcie w stolicy Wielkopolski. Pogoda oraz trasa zachęcała do szybkiego biegania co przyniosło rewelacyjne wyniki dla biegaczy z Krotoszyna. Najszybszym klubowiczem okazała się Justyna Karolczak z wynikiem 36:42. Ten czas dał jej 8 miejsce w klasyfikacji OPEN kobiet oraz 5 w klasyfikacji wiekowej.
Z dobrej strony pokazali się również: Sergiusz Sójka (201) z nowym rekordem życiowym 37:21, Daniel Marek (208) - 37:28, Karol Olejniczak (336) - 39:04, Karol Mroczkowski (402) - 39:42 i Artur Marek (424) - 39:51.

Najszybsze 4 wyniki klasyfikowały się do rywalizacji drużynowej, więc KS Krotosz Krotoszyn z czasem łącznym 2:31:02 uplasował się na 16 pozycji. Biorąc pod uwagę poziom zawodów jest to świetny rezultat na skale krajową.
Pozostali biegacze reprezentujący klub to: Błażej Zimmermann, Paweł Błażutycz, Jan Jaruzel, Wiesław Urbaniak, Marika Mroczkowska, Joanna Olejniczak, Agata Ryba.Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.