19 Recordowa Dziesiątka

   W niedzielę, 12 marca, ponad 3 tysiące zawodników stanęło na starcie 19. już edycji Recordowej Dziesiątki w Poznaniu (dawnej Maniackiej). Ten kultowy bieg jest najlepiej obsadzoną „Dychą” w Polsce. Biorą w nim udział wszyscy liczący się Polsce biegacze. Na szybkiej trasie wiodącej głównymi ulicami stolicy Wielkopolski (arcybiskupa Baraniaka, Jana Pawła II, Rondem Rataje, Kórnicką, Kazimierza Wielkiego, Mostem Rocha, Garbarami i Rondem Śródka) jak co roku padło wiele rekordów życiowych. Na końcu zawodów uczestnicy wbiegali na tor regatowy Malta, gdzie przez ostatnie 2, 5 km, aż do linii mety  zmagali się z wiatrem wiejącym od strony Jeziora Maltańskiego.

   Zwycięzcą biegu został Krystian Zalewski, który czasem 28:54 ustanowił rekord trasy. Wśród pań bardzo zacięta rywalizacja toczyła się między Monika Jackiewicza a Aleksandrą Brzezińską. Ostatecznie zwyciężyła Monika Jackiewicz ze świetnym czasem 32:44.

   Na Recordowej Dziesiątce mocne otwarcie sezonu „zaliczyli” biegacze KS Krotosz. Rewelacyjnie, co już staje się normą, spisała się Justyna Karolczak, która w tym elitarnym biegu, pobijając rekord życiowy zajęła siódme miejsce z czasem 35:40. Granicę 39 minut pokonało jeszcze 4 przedstawicieli klubu- Daniel Marek 36:25, Patryk Karwik 36:58, Artur Marek 37:29, Karol Olejniczak 38:37. W zawodach sklasyfikowane zostały 72 zespoły z całej Polski, wśród których na 13. miejscu uplasował się KS Krotosz. We wszystkich edycjach biegu uczestniczyło dwóch reprezentantów Krotosza Krzysztof Kasprzak i Piotr Tyczyński. W biegu uczestniczyli także Joanna Olejniczak, Paweł Błażutycz, Daniel Deplewski, Jan Jaruzel, Miłosz Kaczmarek, Karol Mroczkowski, Rafał Sójka i Błażej Zimmermann.

   Organizacja biegu była bardzo sprawna, jak zawsze w Poznaniu. Wszyscy mają jednak nadzieję, że za rok  impreza będzie wyjątkowa, bo odbędzie się jej jubileuszowa, 20. edycja.




Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.