20. Poznań Maraton


KS KROTOSZ PO RAZ KOLEJNY POZOSTAWIŁ SWÓJ ŚLAD W POZNANIU   

 

Blisko 7 tysięcy biegaczy wzięło udział w jubileuszowym, 20-tym PKO Poznań Maratonie, który odbył się 20 października 2019 r. Dwudziestej edycji poznańskiego biegu towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Trasa już tradycyjnie  zaczynała się na poznańskich targach, wiodła ulicami Grunwaldzką, Bułgarską, Niestachowską, a dalej zawodnicy biegli Parkiem Sołackim, Solną, minęli Rondo Śródka. Nad jeziorem Malta , które maratończycy mijali   ok.25 kilometra zaczęła się najtrudniejsza część trasy, czyli podbiegi na ulicach Baraniaka i Hetmańskiej. Meta, jak co roku, znajdowała się na Placu św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Najszybszym biegaczem został Cosmas Kyeva z Kenii, który z czasem 2:12:05 po raz kolejny wygrał poznański bieg. Wśród kobiet zwyciężyła poznanianka, Monika Stefanowicz, uzyskując czas 2:37:42.

Na najlepszym polskim maratonie nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników KS KROTOSZ Krotoszyn. Najlepszym z nich, łamiąc magiczną granicę trzech godzin i pobijając rekord życiowy (2:56:28) , był Tomasz Owczarek -  miejsce open 110. W ciężkich warunkach atmosferycznych z dobrej strony zaprezentował się  Karol Olejniczak, który, uzyskując czas 3:02:44 zajął 186. miejsce. Na 310. pozycji z czasem 3:11:26 uplasował się Artur Marek. Tradycyjnie nie zawiódł Czesław Sienkiewicz, ukończył on maraton na 789. pozycji, a co najważniejsze na 3. w kategorii M60. Jego czas to 3:27:16.

Największy i najstarszy krotoszyński klub biegowy, jak co roku, wystawił silną reprezentację składającą się z 28 zawodników, którzy szczęśliwie i w zdrowiu dotarli do mety.

Piotr Tyczyński, Krzysztof Kasprzak i Robert Domagała to biegacze należący do 64-osobowej elity , która ukończyła wszystkie 20 edycji poznańskiego maratonu. Zostali oni uhonorowani przez swoich klubowych przyjaciół statuetkami upamiętniającymi ten wyczyn.

20 Poznań Maraton już za nami. Na pewno będzie zapamiętany jako wspaniała, doskonale zorganizowana impreza sportowa.


Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.