8. Rogoziński Półmaraton Przemysła II


   W sobotę 4 listopada br. odbył się 8. Rogoziński Półmaraton Przemysła II. Mottem biegu były słowa „ Orły szybują wysoko po niebie nie dzięki porywom wiatru, lecz poprzez wiarę we własne skrzydła”, które zostało umieszczone na rewersie medalu oraz koszulce startowej.

   Na starcie stanęło ponad 400 zawodników. Rogoźno „przywitało” biegaczy piękną, słoneczną pogodą. Malowniczy  półmaraton w dużej części wiódł przez jeden z najładniejszych rezerwatów przyrody w Polsce – Buczynę. Wymagająca trasa prowadzona licznymi duktami leśnymi ( w tym dniu pełnymi błota ), obfitowała w liczne, strome podbiegi. Piękno bukowego lasu zrekompensowało biegaczom ich ogromny wysiłek. Meta usytuowana była na stadionie w Rogoźnie.

   Zwycięzcą biegu został Filip Jańczak ( 1:21:29 ). Wśród kobiet tryumfowała Katarzyna Chojnacka ( 1:27:53 ).Organizatorzy w trakcie imprezy cały czas wspominali nieobecną na biegu krotoszyniankę, rekordzistkę trasy Justynę Karolczak oraz jej wspaniały wynik 1:21:35 osiągnięty w 7. edycji biegu.

   W tegorocznej, ósmej odsłonie tych wspaniałych zawodów nie mogło zabraknąć zawodników KS Krotosz Krotoszyn, którzy od wielu lat święcą tryumfy na wymagającym rogozińskim biegu. Warto nadmienić, że we wszystkich edycjach półmaratonu, jako jedni z około 20 osób, brali udział Joanna i Karol Olejniczakowie.

   Najlepszym z grona krotoszan okazał się Artur Marek ( 1:26:27 ), który zwyciężył w kategorii M50 i zajął 7. miejsce generalnie. 8. miejsce open, a 1. w kategorii M18 zajął Sergiusz Sójka ( 1:27:17 ). 3. miejsce w kategorii M50 i 25. open zajął Karol Olejniczak ( 1:31:40 ) Poza tym w zawodach uczestniczyli Joanna Olejniczak, Jacek Ratajski, Krzysztof Kasprzak, Jan Jaruzel, Mariusz Basiński, Piotr Tyczyński i Rafał Sójka.

   Jak co roku wspaniała organizacja biegu, rodzinna atmosfera, piękna trasa gwarantują, że biegacze KS Krotosz pojawią się w Rogoźnie za rok.

 

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.