40. Generali Berliner Halbmarathon 2021

W ubiegłą niedziele (tj. 22.08.2021r.) odbyła się już 40 edycja znanego na całym świecie Generali Półmaratonu Berlińskiego. Na starcie stanęło ponad 15 tys. uczestników z 130 krajów z czego 264 reprezentowało Polskę. W stolicy Niemiec nie zabrakło również naszych zawodników.

Wczesnym sobotnim rankiem krotoszyńscy biegacze wyruszyli za zachodnią granice aby odebrać swoje pakiety startowe. Expo biegu znajdowało się na nieczynnym już porcie lotniczym Berlin-Tempelhof.
Następnego dnia przyszedł czas na stawienie się z jedną najszybszych tras półmaratonu. Pogoda dla zawodników była wyśmienita do szybkiego biegania, 17°C z pochmurnym niebem.

Strefa biegacza zaczynała się obok Parlamentu Berlińskiego, gdzie umiejscowiony był start oraz miejsce do składania depozytów.

O godzinie 9:00 zawodnicy wyruszyli na trasę biegu, która była poprowadzona przez różne charakterystyczne miejsca dla największego miasta Niemiec. Największą z nich była słynna już Brama Brandenburska, przy której biegacze stawiali już swoje ostatnie kroki, ponieważ za nią znajdowała się linia mety.

Zwycięzcą okazał się reprezentant Kenii Felix Kipkoech z niesamowitym wynikiem 58:57, a pierwsza z pań była Joyciline Jepkosgei (Kenia) z nowym rekordem trasy 1:05:16.
Nasze miasto reprezentowało 18 sportowców. Kolejno na mecie byli to: Karol Olejniczak, Sergiusz Sójka, Karol Mroczkowski, Patryk Karwik, Maciej Sobkowiak, Karol Kałużny, Jacek Ratajski, Rafał Sójka, Damian Witkowski, Monika Sobkowiak, Marika Mroczkowska, Anna Świderska, Joanna Olejniczak, Katarzyna Lis, Piotr Tyczyński, Daniel Deplewski, Joanna Lis, Walery Maćkowiak.

Miasto i Gmina Krotoszyn są zaangażowane w działalność klubu sportowego KS Krotosz

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.