5. Rogoziński Półmaraton Przemysława II


KS KROTOSZ na jubileuszowym V Rogozińskim Półmaratonie Przemysła II

 

W sobotę 9 listopada biegacze naszego klubu KS KROTOSZ wystartowali w jubileuszowej, piątej edycji Półmaratonu Przemysła II w Rogoźnie. Deszczowa aura nie przeszkodziła inicjatorom zawodów, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, organizując fantastyczną imprezę biegową. 

Jak to miało miejsce w latach ubiegłych, również w tym roku, trasa półmaratonu prowadziła przez graniczące z Rogoźnem wioski, takie jak Boguniewo czy Studzieniec, a także malowniczy las bukowy, będący częścią rezerwatu Buczyna. Niezwykłe widoki, jakie biegacze mieli okazje podziwiać, przemierzając leśne kilometry trasy, z pewnością rekompensowały liczne podbiegi oraz dość wymagające warunki pogodowe, z którymi trzeba się było zmierzyć w sobotę.   

Jak co roku roku, zawody zostały zorganizowane na najwyższym poziomie. Na mecie na biegaczy czekały liczne atrakcje, a co najważniejsze ludzie żyjący tą imprezą i wprowadzający niezapomnianą atmosferę. Z okazji piątej, jubileuszowej edycji biegu, po ceremonii dekoracji organizatorzy poczęstowali wszystkich uczestników imprezy urodzinowym tortem.

Warto także podkreślić, że wśród biegaczy naszego klubu znalazły się osoby, które ukończyły wszystkie pięć edycji Rogozińskiego Półmaratonu, tj. Karol Olejniczak, Justyna Karolczak oraz Joanna Olejniczak. Każda z osób, która po raz piąty przekroczyła linię mety w Rogoźnie, otrzymała od organizatorów biegu pamiątkową statuetkę. 

Wśród biegaczy naszego klubu najlepiej zaprezentował się Karol Olejniczak, który z czasem 1:27:15 zajął 15 miejsce OPEN oraz 4 w kategorii M40. W kategoriach wiekowych triumfowali także Marian Poczta, który z czasem 1:34:32 zajął 2 miejsce w kategorii M50, Justyna Karolczak, która zwyciężyła w kategorii K18 z czasem 1:36:05 oraz Czesław Sienkiewicz, który również wygrał swoją kategorię wiekową M60 z czasem 1:40:58. 

Czekamy na kolejną edycję tego wspaniałego biegu, na której z pewnością nie zabraknie naszej ekipy biegowej.

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.