Biegi Niepodległości 2023

   11 listopada 2023 r. , w dniu Święta Niepodległości na terenie całego kraju odbyło się wiele imprez biegowych. W kilku z nich wzięli udział biegacze KS Krotosz .

   W Górze odbył się jubileuszowy 30. Ogólnopolski Bieg Niepodległości, w którym wystartowało 149 zawodników. W imprezie kluczowe role odegrali nasi klubowicze. Daniel Marek, z czasem 36:18, zajął 5. miejsce open i stanął na ostatnim stopniu podium dla najlepszych zawodników w tym biegu. Artur Marek przekroczył linie mety na 9. miejscu open. Czas 37:35 dał mu zwycięstwo w kategorii M50. Wielu zawodników biorących udział w biegu, widząc koszulki KS Krotosz Krotoszyn, kwitowało to słowami: „ Jest KS – będzie szybkie bieganie”.

   Jednym z największych biegów niepodległości w Polsce był Run Poland w Poznaniu, w którym startowało około 6 tysięcy uczestników. Zawodnicy na dziesięciokilometrową trasę wyruszyli dokładnie o godz. 11.11. Biegli ulicą Grunwaldzką aż do Cmentarnej, tam nawracali i znów ulicą Grunwaldzką dotarli do mety ulokowanej w pobliżu MTP. Najszybszym wśród mężczyzn był Arkadiusz Gardzielewski, który dystans pokonał w czasie 29:56. Wśród kobiet najszybsza była Martyna Masłowska ( 35:34 ). Na mecie na wszystkich uczestników czekał pamiątkowy medal – statuetka z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki na koniu. Dodatkową nagrodą za wysiłek był tradycyjny, wielkopolski rogal świętomarciński. KS Krotosz Krotoszyn reprezentowało 7 zawodników. Najszybciej pobiegł Karol Olejniczak, którego czas 40:14 dał 200. miejsce wśród 6 tysięcy startujących. Z dobrej strony pokazał się Miłosz Kaczmarek – uzyskał on czas 41:20. Poza wyżej wymienionymi w biegu wystartowali także : Joanna Olejniczak, Krzysztof Kasprzak, Jan Jaruzel, Adam Szymański i Bogdan Parysek.

   W innym miejscu Poznania, nad Jeziorem Strzeszyńskim, odbył się Poznański Bieg Niepodległości Kocham Polskę. Razem z jedynym reprezentantem klubu, Sergiuszem Sójką, na starcie stanęło ponad 300 osób ( na dystansach 5 i 10 km ). Na dłuższym, dziesięciokilometrowym, dystansie zwyciężył Cezary Duda ( 36:51 ). Najszybsza kobietą została Małgorzata Wawrzyniak ( 45: 32 ). Doskonały czas Sergiusz Sójki ( 38:38 ) dał mu świetne 3. miejsce open.

   W piątek 10 listopada, w przeddzień święta narodowego, odbył się 3. Pępowski Bieg Niepodległości, w którym na dwóch dystansach ( 5 i 10 km ) wystartowały łącznie 372 osoby. Dystans 10km najszybciej pokonał Krzysztof Szymański – 34:06. Pierwszą kobietą była Joanna Jeż – 42:22.KS Krotosz reprezentowało 7 zawodników. Najlepiej spisał się Patryk Karwik, który uzyskał czas 37:52. Poza nim w zawodach uczestniczyli Marika i Karol Mroczkowscy, Krzysztof Antkowiak, Piotr Grzempowski, Bogumił Kostka i Łukasz Zając.

   Najdalej od Krotoszyna Święto Niepodległości celebrował Piotr Tyczyński, który wziął udział w

X Zakopiańskim Biegu Niepodległości. Pięciokilometrowa, trudna trasa wiodła ulicami Zakopanego, między innym najsłynniejszą arterią – Krupówkami.

   W Starej Obrze,  w Treborowskiej Piątce, pobiegł Błażej Zimmermann razem ze swoim  psem Lucy, by w ten sposób uczcić narodowe święto.

   Udział w tylu biegowych imprezach na terenie kraju jest świadectwem na to, że że biegacze KS Krotosz Krotoszyn w patriotyczny, a zarazem sportowy sposób świętowali 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.