9. Nocny Wrocław Półmaraton

   Dnia 17.06.2023 roku o godzinie 22:00 ruszyła juz 9 edycja znanego w całej Polsce Nocnego Wrocław Półmaratonu. Jak zwykle przedstawiciele Naszego klubu z herbem miasta i gminy Krotoszyn na piersi dumnie stanęli na starcie tego biegu, a poza Nimi ponad 8 tyś innych uczestników.

   Całe to przedsięwzięcie odbywało się na terenie Stadionu Olimpijskiego na al. Paderewskiego, gdzie obecnie użytkuje go klub żużlowy Sparta Wrocław oraz drużyna futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław. Trasa wiodąca samym centrum miasta mimo późnej pory była oblegana przez miejscowych kibiców biegania oraz podczas nocnej aury rozświetlona mnóstwem świateł latarni i neonów.

   Zwycięzcą tegorocznego biegu z niesamowitym wynikiem 1:04:59 okazał się Tomasz Grycko, z kolei pierwszą z kobiet była Natalija Semenovych z czasem 1:15:20. Najszybszym przedstawicielem klubu okazał się Daniel Marek zajmując 59 miejsce przekraczając linie mety z rezultatem 1:21:17. Na pochwałę również zasługują Sergiusz Sójka (1:24:51) oraz Karol Olejniczak (1:29:02), którzy spokojnie złamali barierę 90 minut na dystansie 21km. Niemałym sukcesem jest fakt, iż klub KS Krotosz Krotoszyn dzięki tym wynikom zajął 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej na ponad 240 sklasyfikowanych drużyn! Biorąc pod uwagę skalę jak i poziom tych zawodów jest to niemałe osiągniecie i dzięki temu udowadniamy, że Nasi biegacze potrafią ścigać się z najlepszymi. Pozostałymi dzielnymi zawodnikami Naszej drużyny są: Krzysztof Kasprzak, Rafał Sójka, Jan Jaruzel, Piotr Tyczyński, Joanna Olejniczak, Daniel Deplewski oraz Grzegorz Pawlik.

   


Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.