Athens Marathon 2019


Zawodnicy KS Krotosz wzięli udział w kultowym 37. Maratonie Ateńskim oraz w biegu towarzyszącym na 5 km. 

W niedzielę 10 listopada wczesnym rankiem maratończycy zostali przetransportowani autokarami z centrum Aten do miejscowości Maraton, gdzie odbywał się start biegu. Już od samego początku atmosfera była wyjątkowa, przed startem zapalony został znicz olimpijski. Na całej trasie były tłumy kibiców dopingujących uczestników i wręczających im gałązki oliwne, czyli symbol zwycięstwa w starożytnej Grecji. Bieg nie ma opinii łatwego. Co prawda pierwsze 10 km trasy jest płaskie i ciągnie się wzdłuż morskiego wybrzeża, to zaraz potem rozpoczyna się długi, bo aż 21-kilometrowy odcinek z licznymi i męczącymi podbiegami na wzniesienia okalające Ateny. Dopiero od 32 km dystansu rozpoczyna się teoretycznie łatwiejszy, bo łagodnie opadający końcowy etap biegu prowadzący m.in. aleją maratońską w Atenach z niezapomnianym finiszem na starożytnym Stadionie Panathenajskim. Z uwagi na tak wymagający profil trasy, maraton ateński uważany jest za jeden z najtrudniejszych, klasycznych maratonów na świecie. Mimo to każdego roku tysiące maratończyków z całego świata biorą udział w zawodach, spełniając w ten sposób jedno z największych marzeń ich biegowego życia. Pobiec i ukończyć maraton, właśnie tutaj w greckich Atenach – w kolebce maratonu, gdzie legenda tego wspaniałego biegu się narodziła.

Większość zawodników KS Krotosz wybrała dystans maratoński. Najlepszym z nich był Karol Mroczkowski uzyskując czas 3: 28:24. 

 Bieg maratoński ukończyli również: Damian Witkowski, Marek Spychaj, Artur Marek, Paweł Błażutycz, Joanna Lis, Monika Sobkowiak, Maciej Sobkowiak, Piotr Tyczyński, Dariusz Poczta, Anna Świderska, Walery Maćkowiak, Karol Kałużny.

 

Bieg na 5 km ukończyli: Andrzej Maciejewski, Bogdan Parysek, Daniel Deplewski.


Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.