I Jesienny Półmaraton/Ćwierćmaraton Łękno


Długo czekaliśmy na ten czas, by wspólnie większym gronie wyruszyć na kolejną biegową przygodę, cieszyć się z biegu i reprezentowania naszego klubu. Jesienna odsłona rywalizacji nad Jeziorem Łękno - bieg odbył się na pętli o długości 10,5 km pokonywanej jednokrotnie dla ćwierćmaratonu oraz dwukrotnie dla półmaratonu. Po edycji zimowej i letniej czas na poznanie malowniczych terenów Leśnictwa Łękno jesienią. Na obu dystansach ukończyło 196 osób. Najszybciej dystans 10,5 km ukończył Mateusz Skalski (39:48)z Rehabalance Team. Pierwszym zawodnikiem na linii mety półmaratonu okazał się Witold Felendziak z Gostynia (1:25:13).

Spragniona biegania na zawodach nasza grupa licząca 14 osób większości wybrała dystans 21,1km. Miejsce 5 open uzyskał Karol Olejniczak (1:29:19) 9.miejsce Piotr Grzempowski (1:32:11) 11. Sergiusz Sójka (1:32:31) pozostali uczestnicy w kolejności 18. Krzysztof Kasprzak, 19. Karol Mroczkowski, 25. Czesław Sienkiewicz, 33. Rafał Sójka, 39. Jacek Ratajski, 54. Łukasz Zając, 62. Bogumiła Tanaś.


Wyniki 10,5km : 

35. Jan Jaruzel,

69. Piotr Tyczyński,

76. Joanna Olejniczak,

88. Walery Maćkowiak.Miniony weekend to nie tylko zawody w Łęknie, ale również pierwsze miejsce na podium w swojej kat. wiekowej Tomasza Owczarka, który wystartował Wiszeńskiej (za)Dyszce oraz półmaraton na Ślężańskim Festiwalu Biegowym gdzie biegł Szymon Szyrner.

Wszystkim biegającym gratulujemy i życzymy kolejnych biegowych przygód a organizatorom dziękujemy za zorganizowanie biegów w tym dziwnym czasie.

Miasto i Gmina Krotoszyn są zaangażowane w działalność klubu sportowego KS Krotosz


Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.