Poznański Bieg Niepodległości „Kocham Polskę”

Dzień 11 listopada jest wyjątkowy dla każdego Polaka i każdy patriota spędza to święto na swój sposób. Nasz klub postanowił zrobić to jak co roku, czyli start w Biegu Niepodległościowym - tym razem wypadło na Poznański Strzeszynek.
Organizatorzy zdecydowali się na dwa dystanse - 5 oraz 10 kilometrów. Trasa z licznymi wzniesieniami była poprowadzona wokół Jeziora Strzeszyńskiego. Jak to w zwyczaju mają biegi wlkp oznaczenie terenowego okrążenia było na najwyższym poziomie.
Zawodnicy KS Krotosz Krotoszyn w 10-cio osobowej grupie zameldowali się na dłuższym biegu i odznaczyli się wyjątkowymi wynikami oraz zajętymi miejscami.
Pierwszym krotoszyńskim biegaczem na mecie z czasem 38:43 był Sergiusz Sójka plasując się na 3 miejscu OPEN. W kategoriach wiekowych nie brakowało nagrodzonych za wysiłek zawodników: Patryk Karwik - 39:22 wygrał kategorię M-20, Karol Olejniczak również dołączył do grona zwycięzców w kategorii M-50 oraz Czesław Sienkiewicz z 1 miejscem w kategorii M-60. Pozostali zawodnicy reprezentujący nasze miasto to kolejno: Karol Mroczkowski, Miłosz Kaczmarek, Rafał Sójka, Marika Mroczkowska, Joanna Olejniczak oraz Valery Maćkowiak.
Jako klub również odznaczyliśmy się na biegu wygrywając klasyfikację drużynową w składzie: Sergiusz Sójka, Patryk Karwik, Karol Olejniczak, Marika Mroczkowska. Podsumowując 5-cio krotne podium w wykonaniu naszych biegaczy!

Święto Odzyskania Niepodległości udało nam się uczcić na sportowo z sukcesami i za rok postaramy się powtórzyć to co udało się w roku 2021.

Miasto i Gmina Krotoszyn są zaangażowane w działalność klubu sportowego KS Krotosz.


Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.