Tour de Pologne 2019


W dniu królewskiego etapu Tour de Pologne został rozegrany także Tour de Pologne Amatorów, który stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce. Odbywa się od 2010 roku. Pozwala uczestnikom pokonać rundę królewskiego etapu Tour de Pologne, czyli BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska. Na tej samej trasie, tego samego dnia, rywalizują później najlepsi zawodowi kolarze świata. W tegorocznej edycji wystartowało niemal 2600 kolarzy, na czele z Czesławem Langiem - organizatorem Tour de Pologne. Zawodnicy mieli do pokonania trasę długości 60 km, na której są dwa kultowe podjazdy. Chodzi oczywiście o „ścianę HARNAŚ” w Rzepiskach oraz „ścianę BUKOVINA” w Gliczarowie. To bardzo wymagające podjazdy, na których nachylenie sięga momentami 20 procent. Kolarze mieli szansę na sprawdzenie swoich umiejętności. Trudna trasa dostarczyła nie tylko emocji sportowych, ale i wielu wrażeń turystyczno – krajoznawczych. Do tego uczestnicy mogli liczyć na wyjątkową oprawę i wspaniałą atmosferę. 

Najlepsze czasy ze wszystkich startujących uzyskali – wśród mężczyzn Adam Wójcik (01:40:13), a wśród kobiet Aleksandra Tecław (01:49:46). 

W Tour de Pologne Amatorów wzięło udział wielu zawodników KS Krotosz Krotoszyn.   Najszybciej linię mety przejechał Paweł Błażutycz "Dziki", który uzyskał czas 02:27:22. Pozostali zawodnicy z KS Krotosz Krotoszyn to: Maciej Sobkowiak, Jarosław Marciniak, Monika Sobkowiak, Dariusz Poczta, Robert Czajka, Walery Maćkowiak oraz Piotr Tyczyński.

Warto wspomnieć, że w tym roku wyścigowi przyświecał szczytny cel – część wpisowego będzie przeznaczona na pomoc w rehabilitacji Ryszarda Szurkowskiego.


Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.