Tour de Pologne 2021 - Arłamów

10.08.2021 odbyła się  11 edycja Orlen Tour de Pologne Amatorów rozgrywana na 74 kilometrowej trasie ze startem i metą przy Hotelu Arłamów.

Zawody odbyły się pod oficjalną nazwą ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego.

ORLEN Tour de Pologne Amatorów to największe święto wszystkich miłośników kolarstwa.

Tradycją ORLEN Tour de Pologne Amatorów jest to, że uczestnicy rywalizują na fragmencie trasy, na której ścigają się także kolarze zawodowi.

Kolarze dwa razy pokonywali 23 km pętlę z dość wymagającym podjazdem w Kalwarii Pacławskiej o średnim nachyleniu 12%,(max 18%) by wrócić w drogę powrotną z 10 km podjazdem (śr. 8%) do Arłamowa. Ostatnie 2 kilometry Amatorzy podjeżdżali pod metę (śr 10%) nową drogą, niedawno przygotowaną dzięki Hotelowi Arłamów, z myślą właśnie o tym wydarzeniu. O trudnościach wyścigu może świadczyć fakt, że wystartowało prawie 2000 uczestników, sklasyfikowanych zostało ponad 1300 zawodników. W odróżnieniu do poprzednich edycji 74 km trasa była mocno interwałowa – częste podjazdy, zjazdy, na których prędkość przekraczała niekiedy ponad 75 km/h, odcinki płaskie, o mniejszym i większym nachyleniu. Trzeba było wykazać się dobrym przygotowaniem i dużą wszechstronnością, żeby powalczyć o dobry wynik.

Udział w tym niezwykłym wydarzeniu wzięło 12 zawodników KS Krotosz Krotoszyn: Błażutycz Paweł, Gonzalescarasco Diego, Kałużny Karol, Maćkowiak Valery, Marciniak Jarosław, Poczta Dariusz, Poczta Marian,  Sobkowiak Maciej, Sobkowiak Monika, Sójka Rafał, Tyczyński Piotr, Witkowski Damian.

Biegacze przesiedli się na rowery i po długich treningach wystartowali w Arłamowie. Nasi zawodnicy poradzili sobie w różnym stopniu z trudnościami tak wymagającej trasy i ukończyli wyścig. Na mecie wszyscy zgodnie zadeklarowali o udziale w następnej edycji Tour de Pologne Amatorów.

Miasto i Gmina Krotoszyn są zaangażowane w działalność klubu sportowego KS Krotosz


           

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.