Tour de Pologne 2021 - Bytów

Orlen Lang Team Race to kolarski wyścig dla amatorów, który ma na celu popularyzację kolarstwa, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz promocję najpiękniejszych zakątków Polski. Tu nic nie jest przypadkowe, bo startujący mogą liczyć na starannie dobrane trasy, scenografię z Tour de Pologne i atmosferę, która pozwala poczuć się jak zawodowiec.

Tegoroczna edycja Orlen Lang Team Race to trzy wyścigi:  w Białymstoku (30 maja- 85km) , Arłamowie (10 sierpnia – 74km) i finał w Bytowie (25 września)

Do wyboru były dwa dystanse kolarskiego wyścigu dla amatorów – Maxi (94 km) oraz Mini (29 km)

Piękne trasy w wyjątkowym miejscu mogły urzec uczestników, ale warto pamiętać, że pojawili się oni na Kaszubach przede wszystkim po to aby startować. Piotr Wadecki, Przemysław Niemiec, Lech Piasecki, Lechosław Michalak czy Sławomir Chrzanowski, który zresztą wygrał w swojej kategorii po raz trzeci z rzędu w Bytowie, to tylko kilka ze sław polskiego kolarstwa, które pojawiły się w Bytowie na wielkim finale Orlen Lang Team Race.

Również i tutaj pojawili się na starcie zawodnicy z naszego klubu.

Mroczkowski Karol i Poczta Marian wybrali dystans Maxi a Poczta Dariusz pojechał na dystansie Mini. W tym dniu pogoda nie była sprzymierzeńcem dla kolarzy. Po porannych opadach deszczu i przy silnym wietrze zawodnicy musieli się zmierzyć z interwałową i pagórkowatą trasą.

Wszyscy ukończyli wyścig w dobrych nastrojach  z deklaracją uczestnictwa w przyszłym roku w całym cyklu Orlen Lang Team Race.

Miasto i Gmina Krotoszyn są zaangażowane w działalność klubu sportowego KS Krotosz


           

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.