XIX Zimowy Bieg Trzech Jezior

12 lutego br., po rocznej przerwie, w Trzemesznie odbyła się dziewiętnasta edycja Zimowego Biegu Trzech Jezior. Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach – 5km i 15 km. Start usytuowany był na terenie Nadleśnictwa Gołąbki, oddalonego o kilka kilometrów od Trzemeszna. 90% trasy to drogi leśne, w większości utwardzone. Mimo zimy pogoda w tym roku sprzyjała biegaczom – było słonecznie i prawie wiosennie.

Zwycięzcą dłuższego wyścigu został Filip Jańczak, osiągając czas 50:54. Najszybszą kobietą okazała się Białorusinka Katsiaryna Ptashuk – 56:53. W biegu na 5km najszybszy był Paweł Świątkowski z czasem 18:11, a wśród kobiet tryumfowała Zofia Malińska – 21:43.

Klub KS Krotosz Krotoszyn na dystansie 15 km reprezentowało 13 zawodników. Najszybszym z nich był Daniel Marek, który bardzo udanie zadebiutował w barwach KS Krotosz - z czasem 58:00 zajął 18. miejsce open, 6. w kategoriiM40. Na drugim stopniu podium w kategorii M50 stanął Karol Olejniczak, przekraczając metę na 24. miejscu open z czasem 59:01. Ponadto na tym dystansie wystartowali: Joanna Olejniczak, Paweł Błażutycz, Daniel Deplewski, Jan Jaruzel, Milosz Kaczmarek, Krzysztof Kasprzak, Tomasz Knapik, Bogdan Parysek, Grzegorz Pawlik, Jacek Ratajski i Piotr Tyczyński. Na 5km klub reprezentowali Valery Maćkowiak i Dariusz Poczta.

Wszyscy uczestnicy mają nadzieję, że ten udany start będzie początkiem „lepszych czasów biegowych”, bez pandemicznych zakłóceń , z wieloma rekordami na licznych biegowych trasach w Polsce i w Europie.


Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.