XV Hunters Grodziski Półmaraton


   W niedzielę, 11 czerwca, w Grodzisku Wielkopolskim, mieście, które uważane jest za stolicę polskiego półmaratonu odbyła się piętnasta edycja  Hunters Grodziskiego Półmaratonu Słowaka. Wielkopolskie miasto gościło biegaczy z całego kraju i nie tylko. Takiej atmosfery, jaka panuje w Grodzisku Wielkopolskim na próżno szukać gdziekolwiek. Impreza biegowa powinna stać się wzorem dla innych miast, w których organizowane są biegi masowe. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy przeszli na start biegu w asyście Grodziskiej Orkiestry Dętej. Sygnał do startu dał wystrzał z armaty. Na  21- kilometrową trasę wyruszyło ponad trzy tysiące biegaczy, których w trakcie biegu wspierały liczne grupy kibiców, tworząc niesamowitą atmosferę w trakcie tych „upalnych zawodów”. Organizator zadbał także o odpowiednie nawadnianie sportowców – punkty z wodą i zraszacze znajdowały się na trasie co 2 km.

   Bieg ukończyło 3108 osób. Zwycięzcą został Krzysztof Hadas z czasem 1:09:18. Wśród kobiet tryumfowała Ukrainka Sviatlana Sanko. - 1:18:40. Konkurencja wśród pań stała na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy fakt, że drugą  zawodniczką grodziskiego półmaratonu okazała się Katarzyna Szkoda ( 1:20:19 ), zwyciężczyni tegorocznej  globalnej edycji Wings for Life World Run. Świetnie spisała się  Justyna Karolczak, która z czasem 1:23:51 zajęła bardzo wysoką 4. lokatę w tym prestiżowym biegu, po raz kolejny, w niesamowity sposób, promując miasto Krotoszyn i klub KS Krotosz. Z bardzo dobrej strony spisali się także pozostali biegacze klubu. Magiczną granicę 1:30  w tę upalną niedzielę złamał Karol Olejniczak, osiągając czas 1:29:41, co dało 7. miejsce w kategorii M50. Artur Marek był 13. w kategorii M50 ( 1:31:31 ). Rekord życiowy w półmaratonie pobił Błażej Zimmermann ze świetnym czasem1:32:48. Piotr Grzempowski z czasem 1:34:29 zajął 298 miejsce. Bogumił Kostka również uzyskał bardzo dobry wynik  (1:36:31), który  dał mu  nowy rekord życiowy w półmaratonie. Linię mety w następującej kolejności przekroczyli także inni zawodnicy krotoszyńskiego klubu: Miłosz Kaczmarek, Szymon Szyrner, Czesław Sienkiewicz, Krzysztof Kasprzak, Łukasz Zając, Daniel Deplewski, Paweł Błażutycz, Grzegorz Pawlik, Jan Jaruzel, Piotr Tyczyński.

   Jak zawsze po biegu władze i mieszkańcy Grodziska przygotowali dla uczestników wspaniałą imprezę na rynku tego wielkopolskiego miasta. Zawodnicy mogli degustować znane w całej Polsce grodziskie piwo, zjeść pyry z gzikiem oraz wiele innych specjałów. Odbył się także koncert Mezo, znanego poznańskiego rapera, który wcześniej także startował w biegu. Wszyscy bawili się znakomicie, zapowiadając, że w przyszłym roku również nie zabraknie ich na tej najlepszej imprezie biegowej w Polsce.

\


Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.