XX Zimowy bieg trzech jezior

Startem w Trzemesznie, 11 lutego 2023 roku, KS Krotosz rozpoczął kolejny sezon biegowy.

   Od dwudziestu lat na granicy województw wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego na dystansie 15 i 5 km odbywa się bieg wokół trzech pięknych jezior, stąd też nazwa Zimowy Bieg Trzech Jezior. Wymagająca, kręta trasa wiedzie przez las na pograniczu dwóch województw. Mimo że pogoda w tym roku nie dopisała ( wiał przenikliwy wiatr, było mokro i ślisko ) na starcie pojawiło się  550 biegaczy. Wśród nich nie mogło zabraknąć zawodników KS Krotosz, w liczbie 15 osób wystartowali w biegu. We wszystkich  dwudziestu edycjach biegu startował Piotr Tyczyński, który wraz z pięciorgiem innych uczestników wszystkich, wspomnianych edycji został uhonorowany w trakcie oficjalnych dekoracji. Warto także wspomnieć o trzynastoletnim Bartoszu Pawliku, który po raz pierwszy wystąpił w barwach KS Krotosz w biegu na dystansie 5 km, zajmując wysokie, 9. miejsce w kategorii 13 – 19 lat.

   Zwycięzcą biegu na 15 km został reprezentant Ukrainy Bogdan Semenowych z czasem 48:11. Wśród kobiet tryumfowała Natalija Semenowych – 54:08. Po raz kolejny świetnie zaprezentowała się Justyna Karolczak, która uplasowała się na drugim miejscu wśród kobiet, pierwszym w kategorii K30, uzyskując czas 55:17.

   Z bardzo dobrej strony pokazali się Patryk Karwik ( 30. miejsce open, czas 59:09 ), Artur Marek ( 46. miejsce, czas 1:01:26 ) i Karol Olejniczak ( 47. miejsce, czas 1:01:36 ). Wspaniały wynik Justyny oraz osiągnięcia wyżej wymienionych trzech biegaczy dały drużynie KS Krotosz bardzo wysoką, 5. pozycję w klasyfikacji drużynowej tego prestiżowego biegu. Ponadto w biegu na 15 km wystartowali Joanna Olejniczak, Daniel Deplewski, Jan Jaruzel, Karol Kałużny, Krzysztof Kasprzak, Bogumił Kostka i uczestnik wszystkich edycji biegu Piotr Tyczyński. Na 5 km wystartowało dwóch reprezentantów klubu - Valery Maćkowiak i Grzegorz Pawlik.

   Zawody w Trzemesznie były udane i miejmy nadzieję, że będą zapowiedzią dobrych wyników zawodników KS Krotosz w nadchodzącym, bogatym w wydarzenia biegowe sezonie.


Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.