ZAWODNICY KS KROTOSZ PODBIJAJĄ POLSKĘ- Łódź, Kraków, Gostyń, Miękinia

23. i 24. kwietnia 2022 roku zawodnicy KS Krotosz startowali w trzech imprezach biegowych i jednej kolarskiej w różnych rejonach Polski. Nie mogło ich więc zabraknąć podczas jubileuszowej, 10. edycji łódzkiego DOZ Maratonu, 19. Cracovia Maratonu i Naszej Dychy w Gostyniu.

Do słonecznej Łodzi, po swój nowy rekord życiowy, przyjechała  Justyna Karolczak. Ze względu na pandemię koronawirusa maratończycy ostatni raz w Łodzi biegali w 2019 r. Również dla naszej zawodniczki był to powrót do maratonu po blisko 2,5 letniej przerwie.

Świetna organizacja, liczna grupa kibiców,a przede wszystkim najważniejszy kibic Justyny – córka Marysia, zespoły grające praktycznie na każdym odcinku trasy, przyczyniły się do niesamowitej atmosfery łódzkiej imprezy. Pomimo wietrznej pogody był to jeden z najszybszych wiosennych maratonów w kraju, a do rywalizacji na najwyższym szczeblu przystąpili czołowi zawodnicy z kraju i zagranicy.

Zwycięzcą 10. edycji DOZ Maraton Łódź 2022 został mieszkaniec Torunia - Andrzej Rogiewicz, który przekroczył linię mety z czasem 2:19:56. Wśród kobiet triumfowała Litwinka Remalda Kergyte w czasie 2:40:17.

Ze świetnej strony zaprezentowała się zawodniczka naszego klubu Justyna Karolczak, która linię mety przekroczyła z czasem 2:46:52, co dało jej trzecie miejsce w klasyfikacji OPEN Kobiet. Warto podkreślić, że do drugiej zawodniczki, Ewy Jagielskiej, Justyna straciła 43 sekundy. Nowy rekord życiowy krotoszynianki dał jej również drugie miejsce w klasyfikacji reprezentantek Polski, a także pierwsze miejsce w klasyfikacji branżowej prawników. Zawody w Łodzi ukończyły 1992 osoby, w tym 291 kobiet.

W przeciwieństwie do Łodzi -   Kraków przywitał biegaczy deszczową pogodą, która ostatecznie okazała się sprzymierzeńcem rywalizujących zawodników, którzy w liczbie 2954 przekroczyli linię mety. Na atmosferę biegu wpływ miały głównie zabytki królewskiego miasta oraz licznie zgromadzeni kibice. Start i linia mety umieszczone były na rynku – między Kościołem Mariackim a Sukiennicami. Najtrudniejszym momentem trasy był 41. kilometr, czyli podbieg na wzgórze wawelskie.

Zwycięzcą biegu został Kenijczyk David Metto  z czasem 2:14:07. Najlepszą kobietą okazała się Mołdawianka Lilia Fisikovici – 2:40:35. W biegu brało udział sześcioro zawodników KS Krotosz . Najszybszym z nich okazał się Karol Olejniczak, który zajął 128. miejsce open z czasem 3:04:56. Po przekroczeniu linii mety Karol Olejniczak podobnie jak i jego żona, Joanna, która także ukończyła 19. edycję królewskiego maratonu wspólnie cieszyli się z wiadomości dotyczącej niesamowitego wyniku córki Justyny, który wywalczyła w łódzkim maratonie.

Doskonały wynik ( 3:18:25 ) osiągnął Sergiusz Sójka, który debiutował na królewskim dystansie. Oprócz wyżej wymienionej trójki  maraton w Krakowie ukończyli także Szymon Chyba, Karol Mroczkowski i Rafał  Sójka. W sobotni wieczór, o godzinie 21.30 odbył się Bieg Nocny na dystansie 10km, w którym startowała Marika Mroczkowska, podziwiając uroki dawnej stolicy nocą.

Krotoszynianie brali także udział w 7. biegu Nasza Dycha, który odbył się 23 kwietnia w Gostyniu. Rywalizowali tam dwaj zawodnicy – Krzysztof Kasprzak ( 44:09 ) i Jan Jaruzel ( 56:01).

Zawodnicy klubu KS Krotosz  (Dariusz Poczta, Marian Poczta i Krzysztof Kasprzak) ścigali się także w wyścigu kolarskim VIA Dolny Śląsk na dystansie 50,5 km, co świadczy o wszechstronności członków klubu.

Kwietniowy weekend zostanie zapisany złotymi zgłoskami w historii KS Krotosz oraz całego krotoszyńskiego sportu. Wynik Justyny Karolczak, w dyscyplinie uprawianej przez tysiące osób w Polsce, stawia ją w gronie najlepszych zawodniczek w kraju i jest powodem do ogromnej dumy całej krotoszyńskiej społeczności biegowej.Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.