Zimowa zabawa biegowa 2023 - Koźmin Wlkp

   19 lutego 2023 roku odbyła się pierwsza edycja Zimowej Zabawy Biegowej w Koźminie Wielkopolskim, która jednocześnie była pierwszym tegorocznym biegiem w cyklu Grand Prix Powiatu Krotoszyńskiego. Biegacze rywalizowali w „Dużej Zabawie Biegowej” na dystansie 10 km, „Małej Zabawie Biegowej” na dystansie 6 km i biegach dziecięco – młodzieżowych na dystansie 2 km. Trasa biegu dla dorosłych  była „ hardcorowa” - wiodła po polnych i leśnych ścieżkach obfitujących w „ błotne i wodne przeszkody”, co było niewątpliwą atrakcją imprezy, która przypominała zmagania  survivalowe.

   „Dużą Zabawę Biegową” zdominowali zawodnicy KS Krotosz Krotoszyn – w pierwszej dziesiątce znalazło się ich pięcioro. Zwyciężczynią całego biegu została Justyna Karolczak z wynikiem 39:52 okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając ze wszystkimi mężczyznami. Na pierwszym miejscu wśród mężczyzn, a drugim w całym biegu został sklasyfikowany Piotr Grzempowski z czasem 40:49. Trzeci wśród mężczyzn był Patryk Karwik ( 41:38 ). Piąte miejsce generalnie zajął Artur Marek ( 42:59 ). Na ósmym miejscu linię mety przekroczył Karol Olejniczak (44:01 ). Prowadzona była także klasyfikacja w kategoriach wiekowych, w której prym wiedli zawodnicy KS Krotosz. Klasyfikacje te liczone są w ogólnym rankingu Grand Prix Powiatu. W kategorii K30 wygrała Justyna Karolczak, w kategorii M30 zwyciężył Piotr Grzempowski, a drugi był Patryk Karwik. Kategorię M50 w stu procentach zdominowali zawodnicy najstarszego krotoszyńskiego klubu – pierwszy był Artur Marek, drugi Karol Olejniczak, trzeci Krzysztof Kasprzak. Na drugim miejscu w kategorii M60 znalazł się Czesław Sienkiewicz. Bardzo dobrze spisał się najmłodszy klubowy adept biegania Bartosz Pawlik, zajmując trzecie miejsc w biegu dziecięco – młodzieżowym. Poza wymienionymi w biegu uczestniczyli : Bogumił Kostka, Łukasz Zając, Jan Jaruzel, Grzegorz Pawlik i Piotr Tyczyński.

   Świetna organizacja, fajna atmosfera i bardzo wymagająca trasa dają nadzieję, że zawody na stałe wpiszą się do powiatowego kalendarza biegowego  i staną się bardzo wymagającą, ale kultową imprezą.


Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.